Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100% Pomogła: 6 razy Dołączyła: 06 Cze 2012 Posty: 356 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-06, 09:47 Chude, terierek i kocie futra witają :)
Witamy i my :) czyli trzy charcice - Dru, Hesia i Nono, terierka australijska Szczotka i dwa kociuchy Szaszłyk i Szpilka. Drusia, Hesia i Szczotka barfują od około trzech i pół roku, Nono doszła rok temu, u nas też od początku na BARFie. Psom dieta chyba służy. Drusia, dziewięcioletnia, sercowa, miała teraz robione dokładne badania krwi, moczu, usg jamy brzusznej i wszystko, na co może mieć wpływ dieta jest ok. Poza tym od czasu przejścia na BARF tylko raz miała problem z gruczołem okołoodbytowym, a wcześniej miała te problemy ciągle. Hesia z kolei na BARFie odchowana (jej organizm nienajlepiej toleruje suche karmy), wyrosła pięknie, praktycznie bezproblemowo, a charty szkockie miewają niestety bardzo często problemy ze wzrostem. Druśka już na emeryturze, ale Heśka i Nono to psy trenujące, sportowe. Szczotka twarda sztuka, z nią też wszystko ok :)
Moje koty to już weterani, są głównie na suchym, BARF dostają tylko dodatkowo, bo przyznam szczerze, że o ile psi BARF wydaje mi się dość prosty i intuicyjny, to koci nadal mnie przerasta Ale może w końcu i za kociuchy się wezmę ;)
Pomogła: 18 razy Dołączyła: 29 Gru 2011 Posty: 3447
Wysłany: 2012-06-06, 13:19
Tilia napisał/a:
Moje koty to już weterani, są głównie na suchym, BARF dostają tylko dodatkowo, bo przyznam szczerze, że o ile psi BARF wydaje mi się dość prosty i intuicyjny, to koci nadal mnie przerasta Ale może w końcu i za kociuchy się wezmę ;)
Ale.. biedne kociuchy,
Ja na początku trochę panikowałam, że czegoś za mało albo za dużo, a teraz jak czasu mnie goni to robię mieszankę z tego co mam i nawet nie ważę, ale stosuję różnorodność mięs co, mam nadzieję zapewnia równowagę w suplementach. Najważniejsza tauryna
Daj kociuchom BARF'a
Witamy serdecznie
Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100% Pomogła: 6 razy Dołączyła: 06 Cze 2012 Posty: 356 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-06, 13:30
Wezmę się i za nie. Dostają po trochu różnych mięs, bo psy są na surowiźnie, ale też mają dostęp do chrupek. Muszę się za nie wziąć, co nie jest łatwe, bo ani kot ani kicia nie są wielkimi fanami surowizny, owszem zjedzą troszkę (albo nie jak nie mają ochoty) i idą sobie. Albo ewentualnie zaczynają zabawę w polowanie na kawałek mięsa... Co jest uciążliwe zwłaszcza teraz jak jest ciepło, bo potrafią gdzieś taki kawałek ukryć i potem zlatują się do tego muchy.
Udział BARFa: 75-90% Pomogła: 5 razy Dołączyła: 21 Wrz 2011 Posty: 1576 Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-06-06, 18:49
Kup EASY i taurynę, weź gotowy przepis- i będzie szybko i prosto! (ja też do połowy daję EASY,a do reszty naturalne suplementy,bo nie mam siły na kalkulator)
Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100% Pomogła: 6 razy Dołączyła: 06 Cze 2012 Posty: 356 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-17, 10:04
Dziękuję za rady! :) Nie wiem czy macie porównanie z psim BARFem, ale ja na prawdę od 3,5 roku nie podaję praktycznie żadnych sztucznych dodatków (poza okresowymi dodatkami "na stawy", tak na prawdę chyba dla własnego spokoju sumienia...), sama natura - oleje, tłuszcze, zioła, miód itd. Co mi się wyjmie z lodówki czy zamrażarki to daję, raz na parę dni mielę warzywa do papki warzywnej, nic nie ważę, nie liczę, no i chyba wszystko jest ok, bo po ewentualne problemy czy niedobory po takim czasie już by się na pewno ujawniły.
Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100% Pomogła: 18 razy Dołączyła: 15 Wrz 2011 Posty: 887 Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-17, 12:09
Jeśli chodzi o koty to mają one bardzo specyficzne i wysokie wymagania pokarmowe, które różnią się od psich tak samo jak ich metabolizm w dużej mierze różni się od psiego (między innymi nie potrafią one konwertować karotenu do witaminy A w przeciwieństwie do psów, ich organizm wytwarza za mało tauryny i jest ona niezbędna im do życia i muszą ją otrzymywać z pokarmem, nie potrafią przekształcać kwasu linolowego w arachidonowy, dlatego muszą go uzyskiwać z pokarmem, nie potrafią produkować niacyny z tryptofanu, więc muszą uzyskiwać ją z pokarmem, mają wyższe zapotrzebowanie na witaminę B6 i argininę niż psy, właściwie wcale nie potrzebują węglowodanów, a ich ilość w diecie nie powinna przekraczać 3-5%, nie radzą sobie z trawieniem fruktozy, która występuje między innymi w owocach itd.itp). Z tego też względu najbezpieczniej jest korzystać z kalkulatora BARFowego lub z gotowych preparatów. Robiąc mieszanki z kalkulatorem także korzysta się z samych naturalnych składników (oleje, algi, drożdże, hemoglobina itd.). Gotowe preparaty natomiast mogą zwierać głównie naturalne składniki (TCPremix), być też być połączeniem naturalnych i syntetycznych składników (Easy BARF) lub zawierać same syntetyki (Felini Complete)
Pomogła: 18 razy Dołączyła: 29 Gru 2011 Posty: 3447
Wysłany: 2012-06-21, 18:33
Tilia, piękne stado, a Szpilka cud urody, moja Inez odrobinkę jest do niej podobna.
Szyldkretowa Ci ona jest ?
A reszta ? Jeszcze psy kolejno...Poprosimy.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum