BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFne mieszanki - pomoc w produkcji, sprzedaż gotowych
Autor Wiadomość
Północ 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 00:04   BARFne mieszanki - pomoc w produkcji, sprzedaż gotowych

Na forum zdarzają się głosy, że ludziska chcieliby kupić gotową mieszankę w słoiczkach. Ja również jestem zainteresowana, bo szczerze mówiąc nie mam w mieszkaniu warunków do stworzenia małej ubojni, nie mam talentu... i nie chcę niczego zepsuć podając złe ilości suplementów, które jak się okazało wcale nie są łatwe do zdobycia, więc nie mogę zacząć na już.
Czy ktoś byłby zainteresowany stworzeniem dla takich osób początkujących pełnowymiarowego pokarmu?
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2011-11-08, 00:28   

Zależy dla kogo, kota czy fretki.

Dla kota dość łatwo sporządzić mieszankę wykorzystują gotowe suplementy, dla fretek sprawa jest trudniejsza, im nie skompletujesz mieszanki z taką dokładnością jak dla kota - nie ma dokładnych informacji o potrzebach bytowych dlatego też fretki lepiej karmić różnorodnie, różnymi gatunkami mięsa, do tego ok. 10-15% kości, suplementy podaje się bardziej na oko, ale trzeba pamiętać, że lepiej dać za mało, niż przedawkować.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
agabra 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 24
Wysłany: 2011-11-08, 00:43   

Jeżeli naprawdę nie masz możliwości przerobienia mięsa w domu to skorzystałabym z takiego mięsa jako bazy: http://ekozwierzak.pl/Koty/Surowe-mieso1/
uzupełniając ew o podroby i inne rodzaje mięcha oraz suplementy, tym bardziej, że jesteś z wro. Choć nie ukrywam, że osobiście nie umiem się zdobyć na zaufanie dla tego mięsa, wolę widzieć co daję i wiedzieć jak mięso jest przechowywane ;)

Mięso jest zamrożone. Można je w lodówce częściowo rozmrozić, uzupełnić o suplementy i ponownie zamrozić. Trzeba to zrobić szybko i sprawnie, najlepiej żeby mięso się do końca nie rozmroziło.
 
 
Północ 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 00:50   

I jeśli chodzi o fretkę to jakoś sobie radzę, tj oba zwierzaki wyglądają dorodnie i zdrowo, ale jednak chciałabym to robić właściwie. Właśnie zamawiam to gotowe mięsko z ekozwierzaka - na próbę.
Najgorsze jest to, że nie mam możliwości zmielenia kości :-|
 
 
agabra 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 24
Wysłany: 2011-11-08, 00:59   

Szyjki z kurczaka i indyka, kości z królika nie trzeba mielić, można je potraktować nożycami, do drobiu, ew tasakiem - freta da sobie z nią radę. Masz młodziutką fretkę, powinno udać się ją przyzwyczaić do takich kości.

U mnie najstarszy chłopack ślicznie chrupie wszelkie kostki, z młodzieżą (2 i 3,5 roku) jeszcze walczę ;)
 
 
Północ 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 01:31   

Zamówiłam 3 rodzaje mięska z kością, więc mam nadzieję, że tyle kości + skorupki jaj wystarczą jako źródło wapnia.
Gdyby jednak ktoś chciał odsprzedać trochę mieszanki dla kocura to jestem chętna.
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 09:00   

Do robienia mieszanek nie trzeba mieć małej ubojni :-) Wystarczy kawałek blatu w kuchni, dobry nóż i zamrażarka

Jak chcesz zobaczyć jak to wszystko wygląda to możemy się umówić u mnie jak będę robiła mieszankę następnym razem, to naprawdę nie jest skomplikowane.
_________________
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 10:01   

Północ napisał/a:
Gdyby jednak ktoś chciał odsprzedać trochę mieszanki dla kocura to jestem chętna.


Jeśli chcesz to mogę Ci na spróbowanie dorzucić do zamówienia moją osobistą mieszankę dla mojego Lucka. Zobaczysz, czy kociakowi posmakuje :)

Tak jak powiedziała aurinko: nie trzeba mieć małej ubojni. Przygotowanie mieszanki to praktycznie jak robienie obiadu.

Na początku nie trzeba od razu używać maszynki do mielenia mięsa, choć jest ona ogromnym udogodnieniem.

Ja osobiście nie mielę kości, ponieważ mój kot uwielbia żuć i gryźć i jest to dla niego świetna zabawa. Dodatkowo czyści zęby, masuje dziąsła, ćwiczy mięśnie szczęki i ma zajęcie.
 
 
Północ 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 14:46   

Byłabym bardzo wdzięczna, gdybym mogła do Ciebie wpaść, aurinko, na pokaz :-) (aurinko to słońce, prawda?)

Koniczynko, oczywiście na próbkę gotowej mieszanki jestem bardzo chętna.

Dzisiaj w nocy zamówiłam na ekozwierzaku z tych gotowców królika i strusia z kością i koninę bez kości. Do tego dokupię już inne rodzaje bez kości i spróbuję coś wyczarować.

Boję się strasznie, że coś popsuję. Ze mnie jest historyk z wykształcenia - biologia, chemia i matematyka to czarna magia. Założę wątek w odpowiednim dziale i może jakoś dam radę.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 15:22   

Nie ma sprawy, to w takim razie dorzucę :) aktualnie mam mieszankę z kaczką i indykiem w kostkach.

Nie trzeba być biologiem, czy chemikiem aby BARFować. Można korzystać przecież z gotowych przepisów, które są sprawdzone przez innych bez liczenia itd.

Gotowe przepisy są od razu jak lista zakupów. Jak już sobie wybierzesz przepis, patrzysz co musisz kupić i sobie kompletujesz.

Jedyne co musisz policzyć to ile masz kotu dawać, a to jest bardzo proste.

W domu musisz mieć ostry nóż, deskę do krojenia i wagę kuchenną. Ewentualnie maszynkę do mielenia mięsa, która jest bardzo pomocna.

Odważasz na wadze odpowiednie ilości poszczególnych składników z przepisu (mięso, podroby, owoce). Kroisz na drobne kawałeczki lub mielisz, wrzucasz do miski :)

Jeśli chodzi o suplementy to odważasz według przepisu odpowiednie ilości na wadze, rozpuszczasz w wodzie i dodajesz do składników mięsnych.

Na koniec dodajesz wodę (według ilości z przepisu). Dokładnie mieszasz i już :)

Bez liczenia, bez małej rzeźni w domu :mrgreen:

Jeśli chciałabyś sama sobie komponować przepisy, dobierać składniki itd. to już trochę trzeba czasem policzyć itd.

Jak ktoś jest bardziej zaawansowany to wtedy sobie kombinuje z różnymi zwierzątkami, częściami ciała, suplementami i proporcjami.
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-08, 16:57   

Północ napisał/a:
Byłabym bardzo wdzięczna, gdybym mogła do Ciebie wpaść, aurinko, na pokaz :-) (aurinko to słońce, prawda?)



Zapraszam w takim razie :-) Dam Ci znać jak będę się przymierzała do robienia mieszanki, co powinno nastąpić niedlugo, bo zapasy mi się kończą

aurinko to slońce :-)
_________________
 
 
Habibi 


Barfuje od: 10.III.2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 06 Mar 2012
Posty: 17
Skąd: Ziemia Kłodzka
Wysłany: 2012-03-07, 19:02   

koniczynka napisał/a:
Gotowe przepisy są od razu jak lista zakupów. Jak już sobie wybierzesz przepis, patrzysz co musisz kupić i sobie kompletujesz.
Jedyne co musisz policzyć to ile masz kotu dawać, a to jest bardzo proste.


Ja jestem równie zielona :oops:
Mam jednak pytanie - jak wyliczyć ilość jedzenia na jednego kota (nie wspomnę o tym, jak ją podać każdemu z osobna), jeśli w domu jest sześć szkodników - każde z inną wagą... :roll:
Przeliczyć ich wszystkich, jako całość ? :lol:
_________________
~*~ Kobiety i koty zawsze robią co chcą.
Mężczyźni i psy muszą się z tym pogodzić. ~*~
http://garnek.pl/elwal
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-07, 20:59   

Habibi napisał/a:
koniczynka napisał/a:
Gotowe przepisy są od razu jak lista zakupów. Jak już sobie wybierzesz przepis, patrzysz co musisz kupić i sobie kompletujesz.
Jedyne co musisz policzyć to ile masz kotu dawać, a to jest bardzo proste.


Ja jestem równie zielona :oops:
Mam jednak pytanie - jak wyliczyć ilość jedzenia na jednego kota (nie wspomnę o tym, jak ją podać każdemu z osobna), jeśli w domu jest sześć szkodników - każde z inną wagą... :roll:
Przeliczyć ich wszystkich, jako całość ? :lol:


Ja przeliczam ich jako całość :-) Inaczej się nie da, chyba, że każdego będziesz karmić osobno :lol: Aktualnie na stanie mam 4 barfujące koty
_________________
 
 
Tona 


Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-27, 10:58   Mieszanki BARF - Wrocław

Witam serdecznie,
piszę z zapytaniem czy ktoś z Wrocławia Barfuje i chciałby sprzedać/ sprzedawać zrobione przez siebie mieszanki ?
Ja niestety nie mam czasu i sprzętu, na ten moment, do przygotowywania takiego jedzonka, a chciałabym zacząć podawać BARFa moim kotom.

Pozdrawiam, Martyna
_________________
New Moon*PL - Hodowla Kotów Norweskich Leśnych
 
 
greenevil 

Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: W-wa/Zielonka
Wysłany: 2014-04-17, 15:25   Warszawa - Pilnie potrzebna gotowa mieszanka dla kota

Poprawiono tytuł tematu

Plis, pomocy - mam kota, który jest ciężko chory na serce i bierze mocne leki. Od tygodnia pluje mi na każdą karmę, domagając się surowej wołowiny... nie mogę go trzymać tylko na surowym mięsie, bo przecież mi się przekręci na amen... jeść tez musi...
Czy ktoś z Warszawy byłby chętny i odsprzedał mi trochę gotowej mieszanki dla kota ? Może to będzie jadł, cholera jedna :( Panikuję może trochę - ale z racji leków cały czas parametry są dosłownie "o włos" od bycia fatalnymi, nie mogę dopuścić jeszcze do anemii :(
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-04-17, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne