BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fuks przegrywa walkę z rzęsistkiem.Potrzebny lek z zagranicy
Autor Wiadomość
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-02, 14:29   Fuks przegrywa walkę z rzęsistkiem.Potrzebny lek z zagranicy

Fuks od 2 lat ma rzęsistka, który go wykończy. Do biegunki doszła anoreksja i wymioty.

Jedynym w miarę skutecznym lekiem jest Ronidazol, nie dostepny w Polsce .
Weci u nas stosują trichonidazol tj. ronidazol dla gołębi. To proszek zawierający tylko 6% ronidazolu reszta to makrogol i sacharoza. Trzeba jednorazowo podać kotu 2.5 g proszku o paskudnym smaku. Dla mnie niewykonalne, tym bardziej , że kot i bez tego wymiotuje. Do tego makrogol jest środkiem przeczyszczajacym w sam raz przy biegunce ! Dawka dobowa dla człowieka 200mg.Ile jest w tym dla gołębi producent nie podaje ale to główny składnik więc szkoda gadać.
Przeleciałam net i ustaliłam, że w kilku krajach UE, w UK i USA dopuszczono robienie leku dla kota na zamówienie weta w specjalnych aptekach. Tylko w Holandii sprzedawany jest gotowy lek dla kotów ale na receptę tylko holenderskiego weta. Pozostają preparaty dla gołębi z wiekszą zawartością Ronidazolu lub pastylki dla gołębi.
Namierzyłam kilka takich ale one nie są do kupienia z Polski i większość z nich też wymaga recepty. Znalazłam w UK jeden gdzie są i pastylki i proszek z 20% ronidazolem i wygląda na to, że bez recepty ale nie odpowiadaja na żadne maile. Jesli ktoś może mi pomóc, proszę !!!!
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 852
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2024-07-02, 15:25   

Jeśli Sierra wejdzie na forum może pomoże z UK.

Te 2 lata na tym trichonidazolu był? Miałabyś czas napisać więcej o diagnozie i samopoczuciu Fuksa przez ten czas? Ciagle mam w głowie strach wobec jelitowych problemów.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1079
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-07-02, 15:43   

kryska, napisz bliżej co to za lek ten w UK i czy znalazłaś gdzie ewentualnie można go kupić? Może coś się uda wykombinować
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-02, 16:04   

Hebe Dzieki .
Chodzi o takie 3 preparaty :
https://www.pallatts.com/ronidazol-20/
https://www.pallatts.com/daczol-tabs-2/
https://www.pallatts.com/belgadrops-20ml-4/ o tym leku znalazłam informacje o pozostałych składnikach ale ma niska dawkę ronidazolu trzeba by podać aż 7 pastylek , wszystko zależy od ich rozmiarów. Mam nadzieje, że dla gołębi są małe.
Niestety sklep nie odpowiada na maile. Będę jutro do nich dzwonić, to się dowiem, czy potrzebna recepta.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-03, 15:43   

Hebe
Na szczęście w zalinkowanym sklepie nie wymagają recepty!!

Muszę się zdecydować na ten https://www.pallatts.com/belgadrops-20ml-4/ 2 opakowania.

Nie znalazłam danych o składzie pozostałych leków.

Problem z dostarczeniem tego leku do Polski. Wysłać go nie można, bo leki niezarejestrowane u nas zatrzymają na cle. Musiałby ktoś go przywieść.
Napisałam na PW do Sierry. Czekam na odpowiedź.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1079
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-07-03, 15:52   

kryska, hmm z przywiezieniem będzie gorzej, ale pomyślę. Jak ktoś mi przyjdzie do głowy to dam znać na priv
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-04, 12:59   

Udało się będę miała lek !!!!
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1079
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-07-05, 09:27   

kryska, super, że się udało. Teraz kciuki za terapię i zdrówko!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-05, 14:04   

Niestety wetka podejrzewa, że rzęsistek to nie jedyny problem u Fuksa. On powinien sobie z nim poradzić . Bibi miała biegunkę króciutko. Namawia nas na gastroskopię i kolonoskopię w celu wyeliminowania chłoniaka. Nawet konsultowała to z gastroenterologiem z Włoch i on radził przeleczyć kota ronidazolem i jeśli będą dalej problemy to zrobić badania w kierunku chłoniaka. Ja mam ciągle nadzieję, że to tylko rzęsistek. Boję się też jak zareaguje na ronidazol. On jest wydalany przez nerki i wątrobę a Fuks ma pchn. Ale jakie mam wyjście????
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 852
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2024-07-11, 15:28   

Też trzymam kciuki. Zrobiłabym gastro, po czasie wiem, że tego badania nam zabrakło, może to by nie dało kotu więcej szansy, ale może męczył by się mniej niż musiał.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-11, 17:26   

Ja sie nie do końca zgadzam z moją wetką.
Moja diagnoza jest taka, że za wszystko tym razem odpowiada rzęsistek. Ona sie zafiksowała na IBD. Stosuje sterydy. Nie widzę , żeby to miało jakikolwiek wpływ na konsystencję kału.
Objawy kliniczne oraz obraz na usg (nacieki w jelitach) są zarówno przy idiopatycznym zapaleniu jelit jak i przy enteropatiach pokarmowych oraz enteropatiach reagujących na antybiotyki w tym spowodowanych pierwotniakami. Z IBD mamy do czynienia gdy wyeliminujemy dwie pozostałe i jest pozytywna reakcja na sterydy. Za stan zapalny odpowiada w IBD nadmierna odpowiedź układu imunologicznego, którą trzeba wyciszyć stosując na początku imunosupresyjne dawki.
Fuks miał 3 x stwierdzone na usg zapaleni jelit w tym 2x jako nieswoiste . Za każdym razem okazywało się, że przyczyną jest dieta. 2x wyszedł z tego bez sterydu tylko po wyeliminowaniu trefnego mięsa. Za trzecim razem dałam się namówić na steryd ale w bardzo małej dawce i sama szybko z niej schodziłam i jednocześnie odstawiłam jagnięcinę, która podejrzewałam o sprawstwo. Testy prowokacyjne z dietą zawsze wywoływały natychmiastową reakcję w postaci biegunki lub wymiotów, które ustawały po wycofaniu trefnego mięsa. Mimo to wetka traktuje go jak typowego pacjenta z IBD, który przez to narażony jest na chłoniaka i dlatego powinien być leczony sterydami. Teraz też moim zdaniem nie dostrzega właściwej przyczyny.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-07-29, 19:56   

Fuks już od tygodnia na ronidazolu. Samopoczucie lepsze, kupy też i co najważniejsze 1xdziennie. Jak na razie brak neurologicznych skutków. Mam nadzieję, że wytrwa do końca i uda się pozbyć tego świństwa.
Niestety czeka mnie przeprowadzenie kuracji u Bibi, ponieważ to ona jest nosicielem bezobjawowym rzęsistka i kazda infekcja u niej połączona z biegunką będzie natychmiastowym zagrożeniem dla Fuksa.
Początkowo myślałam, że Fuks zaraził się w przychodni ale to mało prawdopodobne w przypadku rzęsistka. W przeciwieństwie do giardii bardzo szybko ginie w zewnętrznym środowisku. Koty zarażaja sie na drodze fekalno-oralnej gdy użytkują wspólną kuwetę lub wylizują zabrudzone kałem futerko. Ten co zaraża musi mieć biegunkę, bo jedynie wtedy wydalany jest rzęsistek. Tak się stało w naszym przypadku. Pierwsza w zyciu Bibi infekcja z biegunką spowodowała zarażenie Fuksa rzęsistkiem. Kotka tak jak dotychczas dała sobie z nim radę a Fuks nie.
Jest sporo zachodu z podawaniem ronidazolu ale czego się nie robi dla kota :)
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 852
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2024-07-30, 13:28   

Kryska cieszę się z poprawy i życzę siły. Dziękuję, że opisałaś.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 436
Skąd: warszawa
Wysłany: 2024-08-05, 22:23   

kryska

cieszę się, że jest poprawa i oby tak dalej.
Mocno kibicuję :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne