BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pilnie kupię Renvelę lub Sevemed
Autor Wiadomość
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2016-11-24, 15:45   Pilnie kupię Renvelę lub Sevemed

Tak jak w temacie, pilnie odkupię chociaż kilka kapsułek Renveli lub Sevemedu. Może ktoś ma na zbyciu lub zna kogoś, kto byłby skłonny nieco odsprzedać?
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2016-11-24, 16:54   

Potwora,
Z tego co ostatnio usłyszałam w rozmowie z Sihayą, która kontynuuje podawanie renveli swojej kotce, to podobno ten lek ma być już wycofywany, więc możliwe, że w sprzedaży będą dostępne tylko partie, które na rynek już trafiły. Ze związków sewelameru nadal ma być dostępny chlorek pod znaną nam komercyjną nazwą Renagel. Zajrzyj na miau.pl tam regularnie werbują do wspólnych zakupów.
Nie panikuj jak pilnie nie kupisz wyłapywacza, na początek od razu zacznij od zwiększenia węglanu wapnia w mieszankach na 1,35Ca ; 1 P. Sam węglan wapnia też powinien pomóc, najwyżej zajmie to chwilę dłużej. Możesz nawet zacząć od stosunku 1,4-1,5 Ca:1P w mieszankach, jednak, pod warunkiem, że będziesz kota dopajać (u Ciebie akurat widzę wiele pozytywnych funkcji dopajania: 1. wypłukiwanie mocznika, 2. pozbycie się nadmiaru potasu, 3. ewentualnego nadmiaru wapnia przy zwiększeniu jego dawki w diecie 4. dzięki dopajaniu nie powinny tworzyć się złogi czy mineralizacje.

Raczej mniejsze znaczenie ma dopajanie jako nawodnienie odwodnionego kota, bo ta woda serwowana doustnie samodzielnie nie w pokarmie, raczej przez kota przelatuje wypłukując właśnie elektrolity, które jednak u Ciebie (tj. u Twojego kota) są na razie w nadmiarze (zwłaszcza potas, a wapnia będziesz serwować więcej) więc ja nie widzę zagrożenia dla takiej operacji jak " strzykawka z wodą w ruch", raczej same pozytywy.
 
 
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2016-11-24, 19:27   

Margot, dziękuję bardzo za informację dotyczącą renveli i wskazówki. Poleciałam już na miau.pl i właśnie próbuję załatwić Renagel, jeżeli nikt mnie nie uprzedził to może się uda. Z węglanem wapnia mam trochę problemów, grzebałam sporo ale trafiałam albo na syntetyczny (który ponoć jest gorszy albo już pomieszało mi się w głowie od czytania tego wszystkiego) albo na aukcje, w których w ogóle nie było podanej analizy składu. Napisałam wiadomość do podkowliny.pl z prośbą o kartę produktu z analizą i jeżeli doczekam się na odpowiedź to udostępnię ją w odpowiednim dziale.

Dopajanie wprowadziłam zaraz po otrzymaniu wyników badań ale nie będę oszukiwać, że idzie nam to bardzo średnio. To trudny proces bo kot bardzo się wyrywa, nie chce przełykać i większość wody wylatuje mu z pyska. Myślę, że na każde podane 5ml tak naprawdę przyjmuje może 2ml. Nie znaczy to oczywiście, że zaprzestanę dopajania, ale wątpię by tak nikłe ilości wody poradziły sobie z wypłukiwaniem wszystkiego, co wypłukać powinny. W każdym razie raz jeszcze dziękuję za pomoc!
 
 
kociara 

Barfuje od: 2013 roku
Wiek: 53
Dołączyła: 28 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Gaiki
Wysłany: 2016-12-08, 14:47   

kochani a ja też chętnie kupię sevemed na sztuki lub spróbuję zamówić całość jeśli znajdę chętnych do podziału.
 
 
kociara 

Barfuje od: 2013 roku
Wiek: 53
Dołączyła: 28 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Gaiki
Wysłany: 2016-12-22, 11:00   

udało mim się kupić renagel dość tanio i Pan sprzedaje tab. na sztuki, gdyby ktoś szukał to podaje tel. 512212497. Renagel ma ważność do 2018 r.
Już raz od Pana Darka kupowałam i tabletki są na 100% oryginalne - bo na Kefirka działają :)

Anka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne