Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100% Pomogła: 9 razy Dołączyła: 21 Lip 2014 Posty: 1292
Wysłany: 2016-05-19, 09:28
oczywiście, że będzie odradzanie, bo jesteś na takim a nie innym forum
Mazilo - Twój pies, Twój problem, Twoja sprawa jaką decyzję podejmiesz, ale zastanów się, czy zrobiłeś wszystko żeby sprawdzić, co sprawia problemy zdrowotne u Twojego psa.
Jeszcze nie zrezygnowałeś z supli i roślin, a już mówisz że nic nie działa.
Może warto też poszerzyć badania u psa? Zrobić testy...
Jesteśmy 4 dzień na samym indyku , bez suplementacji i bez owoców , warzyw . Wydaje mi sie ze się pogarsza . Mam wrażenie ze po przez rezygnację z owoców z warzywami stężenie jest większe i objawy sie powiększają .Polece tak przez kolejne 6 dni i potem jak nic sie nie zmieni to przejdę na sarninę z koniną z As-pol.
Jedna mała uwaga ; zastosowałem same serca indycze bez żołądków ale watpię żeby właśnie to była główna przyczyna .
Prawdopodobnie wybiorę sie do Wrocławia na badania alergi pokarmowej , jeśli ktoś zna dobry punkt proszę o wskazanie .
Witam,
po jakim czasie po zjedzeniu danego produktu mogą wystąpić reakcje alergiczne ?
Przeczytałam ten wątek od początku. Postanowiłam spróbować diety eliminacyjnej przez pierwszy dwa tygodnie (nie za krótko? ) Ofi jadł samego kurczaka i podroby drobiowe później dodałam jako całe, jabłko i marchewkę i tak przez miesiąc. Teraz jest na indyku wczoraj dostał marchewkę i pozwoliłam mu zjeść nektarynkę dzisiaj świąd się nasilił i zastanawiam się czy to wina nektarynki? czy indyka którego je od soboty i było ok. Stąd moje pytanie jak długo trzeba czekać na reakcję?
Jakie kolejne mięsa byście poleciły? Planuje zrobić zamówienie w AS POL
Witam,
oto problem, na Barf przeszłam w sumie niedawno, psiak jest zachwycony strasznie mu smakuje, ale pojawił się problem drapania.
Zacznę jednak od początku, początkowo psiak był na karmie Brit sucha + mokra animonda, (dodam, że też smakowało), jednak przy końcówce wielkiego worka karmy zaczął się drapać coraz bardziej. Wizyta u weta i diagnoza, że może być alergia na kurczaka (główny składnik karmy), tabletki i zmiana karmy na taste of wild rybną. faktycznie drapać się przestał i wtedy stwierdziłam, że przechodzę na barfa.
z uwagi na odstawienie kurczaka i moją niechęć do wieprzowiny postawiłam na indyka i wołowinę, plus jak uda się jakąś kaczkę. Jednak Baster drapie się coraz bardziej i obawiam się, że może to być kolejna alergia
zamówiłam ponownie taste of wild, bo chcę zobaczyć czy to alergia a od weta wiem, że w zasadzie tylko eliminacja pozwoli jednoznacznie to stwierdzić. Jak tylko karma przyjdzie przestawię go ponownie na suchą karmę i poczekam może z 2 tygodnie czy będzie poprawa i wtedy zacznę wprowadzać jeden rodzaj mięsa.
Ale teraz czy w takiej sytuacji, jeśli okaże się, że to kolejne uczulenie to warto w ogóle kontynuować barf? Wiadomo, że monodieta będzie szkodliwa, a nie mam dojść to wielu rodzajów mięs - indyk w sklepie, a w ubojni wołowina tyle jestem w stanie dostać w swojej okolicy w promieniu 20 km.
Chciałabym zostać przy Barfie, widzę, że Basterowi bardzo smakuje jedzenie, kupki są też mniejsze i w zasadzie ich nie czuć co też ułatwia życie, ale zdrowie Bastera najważniejsze, czy ma sens karmienie 50/50? Baster je teraz 3 razy dziennie i tak chciałabym zostawić, czy np rano sucha a popołudniu i wieczorem mięso? Pamiętam,że 8 godz. przerwy musi być pomiędzy suchym a surowym.
MalwinaBaster, Hej, też jestem ,,świeża" i mam psa ,który cholernie ciężko znosi wiele rzeczy (o historii mojego psa napiszę obszerniej w specjalnym wątku » BARF - żywienie w zgodzie z Naturą » BARFne Życie)
Też się bałam ostrych objawów u mojego Fadka i miałam wątpliwości czy postępuję słusznie. Przeczytałam ten cały wątek wszystkie 33 strony co też i Tobie polecam
NIE MA takiej siły,żebym wróciła na suchą i nikt mnie nie przekona do tego. Zrobię testy w przyszłym miesiącu a na razie dieta eliminacyjna. Z tego co wyczytałam do tej pory na forum TO ABSOLUTNIE NIE MIESZAĆ SUCHEJ KARMY!JAK PRZECHODZISZ NA INNY RODZAJ MIĘSA TO NIE MIESZAJ DWÓCH GATUNKÓW ,BO SIĘ NIE DOWIESZ,KTÓRY POWODUJE ALERGIĘ
Przejrzyj forum chociażby początki Barfa to Ci wiele rozjaśni,bo na inna odpowiedź tutaj możesz czekać długo,a na to szkoda czasu
_________________ "If you're going through hell, keep going."
Jeśli chcesz pozostać przy barfie, a w okolicy nie ma innych mięs, są też sklepy internetowe, które sprzedają mięso w kawałkach (osobiście nie ufam mielonkom). Jeśli masz dostęp do ryb w pobliżu, możesz wprowadzić je do jadłospisu po przeprowadzeniu diety eliminacyjnej - na zwierzętach lądowych świat się nie kończy
Co do mieszania suchego i surowego - pomijając fakt, że inaczej się trawi - jeśli układ immunologiczny znów zareaguje nadwrażliwością i wystąpią niepokojące objawy, nie masz pewności po czym - czy po jakimś składniku suchego (niekoniecznie białku), czy kolejnym mięsie. Powrót do punktu wyjścia (czego absolutnie nie życzę).
Dzień dobry,
Zrobiłam psu testy na alergie pokarmową. Od długiego czasu podejmowaliśmy próbę przejścia na karmy mokre (mięsne),ale każda kończyła się niepowodzeniem.
Testy potwierdzają nasze dotychczasowe działania- w wynikach uczulenie chyba na wszystko. Potwierdzają również realne testy (podanie pokarmu) ,wspólny mianownik przy każdym rodzaju mięsa (puszka)-reakcja alergiczna występuje z "opóźnionym zapłonem".Tzn. przez tydzień,dwa podawania nowego rodzaju białka było wszystko ok i nagle zaczynała się biegunka. Testy z krwi ukazują,że reakcja alergiczna natychmiastowa właściwie nie występuje,natomiast "długofalowa" jest na najwyższym poziomie.
Poniżej nasze wyniki. Czy według Was wobec takich wyników pozostaje tylko podawanie hydrolizowanej karmy? Przez ponad pół roku walczyłam o wprowadzenie psiakowi mokrej karmy mięsnej i chyba się poddałam,przetestowaliśmy chyba już wszystko,czyste mięso Herrmannsa również.
Materiał: serum
Nutridexx ELISA Detection of canine IgG antibodies
Beef R 5
Pork R 5
Lamb R 5
Duck R 5
Chicken R 5
Turkey R 5
Wheat R 4
Soybean R 5
Rice R 5
Corn R 5
Egg R 4
Cow's milk R 5
Fish Mix R 4
Rabbit R 5
Salmon R 5
Tuna R 5
Barley R 5
Potato R 5
Oat R 2
Beet pulp R 5
Venison R 5
Ostrich R 5
Millet R 4
Detection of canine IgE antibodies
Beef R 0
Pork R 0
Lamb R 0
Duck R 1
Chicken R 0
Turkey R 0
Wheat R 0
Soja R 0
Rice R 0
Corn R 0
Egg R 0
Cow's milk R 0
Fish Mix R 0
Rabbit R 0
Salmon R 0
Tuna R 0
Barley R 0
Potato R 0
Oat R 0
Beet pulp R 1
Venison R 1
Ostrich R 0
Millet R 0
Gastrointestinal diseases Canine Specific Pancreatic Lipase 88 ug/l
<= 200 ug/L not suspicious of pancreatitis
201-399 ug/L borderline result >= 400 ug/L suspicious of pancreatitis
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum