BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach ortopedycznych
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-03-22, 11:43   

Może już czytałaś te wątki, a jeśli nie to nie zaszkodzi rzucić okiem :kwiatek:
Żal mi Twojego maluszka. Nie da się jakoś zabezpieczyć tej łapki aby jej nie uszkadzał ?
Co jeszcze powiedział Vet ?
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=608
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=925
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=938
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-22, 11:50   

Ograniczyć ruch i wstrzymać się z podawaniem środków przeciwbólowych dopóki te nie okażą się absolutnie niezbędne. Jeżeli kociak jest na klasycznym BARFie to nie musisz nic zmieniać w jego diecie. Tego pazurka to on sobie u Ciebie wyrwał? Jak do tego doszło? W jakim wieku jest kociak?
Kupcie w aptece traumel Heel`a w tabletkach i podawaj mu po 1 tabl. rozpuszczonej ze 3 razy dziennie. Powinno pomóc. :kciuk:
 
 
anita 


Barfuje od: marzec 2013
Wiek: 41
Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-22, 13:07   

Właśnie nie wiemy jak się z pazurkiem stało. Bo my dopiero zauważyliśmy, że ma obrzękniętą 2 dnia u nas. Pani z hodowli powiedziała, że to może u niej się stało. No ale może też u nas. Nie oglądaliśmy go tak od początku no bo wiadomo, że nie chcieliśmy go męczyć. Ale weterynarz mówi, że już się goi i powinno być dobrze.

A druga przednia łapka :roll: nie mam pojęcia jak się stało. Nagle zaczął popiskiwać po prostu. Leżał, chodził po mnie, miział po szyi i nagle zszedł na kolana i zaczął piszczeć. Czy to możliwe, że źle zeskoczył, albo stanął i taki uraz?
U wet'a dostał Tolfedine (podobno przeciwzapalne, na gorączkę) i Loxicom (którego też dostałam 3 dawki do domu jakby go bolało). Zrozumiałam, że samo ma trochę się wyleczyć i trzeba czekać, nie usztywniać, przyjść do kontroli w poniedzialek lub jutro jak by było bardzo źle. Czy powinnam gdzie indziej to skonsultować jeszcze?


Sihaya napisał/a:
Ograniczyć ruch i wstrzymać się z podawaniem środków przeciwbólowych dopóki te nie okażą się absolutnie niezbędne.

Też się trochę nie znam - nie wiem co to jest absolutnie niezbędne :-( miauczy co jakąś chwilę w swoim kojcu, ale raczej śpi więc na razie mu nie podaję.

Kociak ma 13 tygodni dopiero. Waży 1,5 kg - ta dawka Traumeela będzie dobra - 3x1 tabletka dziennie?

Bardzo dziękuję za pomoc. To mój pierwszy maluch. :kwiatek:
 
 
wolfinka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-07, 00:54   

Czy taki przepis będzie odpowiedni dla kota po złamaniu? jakieś sugestie?

Waga Ilość miarek
2 000,0 g Wołowina tłuste mięso
150,0 g Indyk serce
150,0 g Indyk żołądek
600,0 g Kurczak skrzydełka całe
29,0 g 46,0 easy B.a.r.F
2,0 szt Żółtko jajka
78,0 g Wątroba kurczaka
0,2 g 0,3 Mączka z alg morskich Lunderland
7,2 g Krew wołowa suszona (w proszku)
0,2 tab Tokovit E 200 (kapsułka)
12,4 g 12,4 Mączka ze skorupek Lunderland
1,9 g 1,6 Sól himalajska
6,0 g 12,0 Tauryna
934,0 g Woda
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-04-08, 14:52   

wolfinko, w kilku pozycjach masz dwukrotnie podaną ilość suplementów, w dodatku różną. Nie wiem która jest prawidłowa, więc wstaw przepis jeszcze raz z poprawkami (tauryna, sól, skorupki i algi mają podwójne wartości).
Dałabym do tej mieszanki 3 żółtka zamiast 2, możesz też dać więcej Tokovitu E.
Napisz też po poprawkach jaki wyszedł Ci stosunek Ca:P. easy BARF ma dużo witaminy D więc przy pełnej jego dawce będzie dobrze dla rekonwalescenta złamaniowego.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-04-08, 15:30   

Jezeli wolfinka zrobila kopiuj wklej zakladki "wydruk przepisu" to drugie wartosci podaja ilosc miarek suplementu a nie jego wage ;-)
 
 
wolfinka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-08, 16:53   

Dzięki :kwiatek: vesela krava ma rację druga wartość to właśnie ilość miarek :)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-04-01, 21:49   

Nie chciałam zakładać nowego bo już tu o urazach
Wczoraj kotek mojej znajomej na jej oczach został dosłownie przejechany przez samochód. O dziwo przeżył i raczej będzie zył
Ma poprzesuwane coś w pysiu, dyslokacje stawu biordowego i pękniętą chyba miednicę. Lekarze rokują dobrze ale czeka go długa rekonwalescencja
Kot jest na barfie w okolicach whole prey
Pytanie - jak mu pomóc dietą? Kot od wczoraj jest na różnej maści lekach, anestetykach, antybiotykach. Chozi więc o to jak mu pomóc teraz od środka ponaprawiać się po tych lekach. Wiadomo, leki zostawiają po sobie ślad ale trzeba było podac ratując kota
Koleżanka jutro dopyta o nazwy leków i o wyniki badań jeśli to pomoże
I ogólnie jeśli macie pomysły na dobrze wzmacniającą dietkę dla rekonwalescenta
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-01, 21:52   

Ja się nie znam, więc może moja pomoc się nie przyda w ogóle, ale na przyszłość może by się przydał ten MSM, działa między innymi przeciwbólowo, a i na inne problemy może pomóc.
Biedny kotek.

[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2015-11-18, 11:14 ]
Posty o MSM przeniesiono do wątku:
http://www.barfnyswiat.or...p?p=94806#94806
 
 
gosiak 

Dołączyła: 20 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-08-24, 10:12   

Mój maluch też wczoraj złamał łapkę. Jest kociakiem po przejściach wyciągnięty z głębokiego niedożywienia. Jak myślicie czy można standardowy przepis podrasować kolagenem rybim czy też wołowym?
_________________
Gosiak
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-09-01, 16:32   

To nie byłoby "podrasowanie" a zepsucie mieszanki barfowej. O bezsensie jedzenia kolagenu było już sporo na Forum. Przeczytaj dokładnie co najmniej te 2 posty:
http://www.barfnyswiat.or...php?p=2508#2508
http://www.barfnyswiat.or...p?p=13045#13045

Przychyliłabym się raczej do propozycji Leny06 odnośnie suplementacji MSM. Ponadto dużo białka zwierzęcego, krwi oraz podrobów innych niż tylko "standardowo" żołądek i serce, żółtka. W przypadku tak ciężkiego stanu można by dołączyć kotu witaminę C (lewoskrętną), bo pewnie synteza wewnętrzna będzie teraz słaba. Dodatkowo warto dołożyć witaminę K2 (najlepiej MK-4) jeśli nie karmi się kota w 100% mięsem i jajkami z chowu grass-fed.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gosiak 

Dołączyła: 20 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-09-01, 22:35   

Z dodatkowym gotowym kolagenem nawet mogę się zgodzić. Fakt niezbyt trafiony dodatek dla barfującego kota. Chociaż nie mam nic przeciwko wywarom i galaretkom- długo gotowane dostarczają wszystkich aminokwasów niezbędnych do budowy kolagenu w towarzystwie wit c i omega 3 . Na szczęście wracają do łask w diecie człowieczej.
K2 mk4 rozumiem,że dlatego iż dostępna jest w wątrobie gęsiej czy tez żółtkach i chociaż to "gorsza siostra mk7 to źródło bardziej naturalne dla kota

A młody na szczęście już bez unieruchomienia chociaż mocno jeszcze utyka to daje rade :-)

P.S ( w linku) wywód na podstawie biochemii Harpera.. zdecydowanie to kwestia interpretacji badań a nie tylko zrozumienia procesów biochemicznych, gdyż na tej właśnie biochemii opiera się dieta człowiecza przeładowana węglami ze zbóż i to samo serwujemy kotom i psom..efekt...wszyscy chorujemy ;-) no ale to zupełnie inny temat na inne forum
_________________
Gosiak
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-09-02, 08:12   

gosiak napisał/a:
nie mam nic przeciwko wywarom i galaretkom- długo gotowane dostarczają wszystkich aminokwasów niezbędnych do budowy kolagenu

Nie dostarczają, jeśli są samymi galaretami bez wkładki mięsnej. Dlaczego nie dostarczają, wyjaśnione jest dokładnie w linkach z poprzedniego posta.

gosiak napisał/a:
K2 mk4 rozumiem,że dlatego iż dostępna jest w wątrobie gęsiej czy tez żółtkach i chociaż to "gorsza siostra mk7 to źródło bardziej naturalne dla kota

MK-4 nie jest gorszą siostrą MK-7. MK-7 jest obecnie mocno promowana, bo łatwo i tanio można ją wyprodukować oraz drogo sprzedać w suplementach. To właśnie MK-7 może być nazwana "gorszą siostrą" MK-4, która znajduje się w pokarmach mięsnych (a nie ma tam MK-7), co świadczy m.in. o tym, że organizmy zwierząt (i ludzi) właśnie taką formę wykorzystują i takiej potrzebują.

gosiak napisał/a:
( w linku) wywód na podstawie biochemii Harpera.. zdecydowanie to kwestia interpretacji badań a nie tylko zrozumienia procesów biochemicznych, gdyż na tej właśnie biochemii opiera się dieta człowiecza przeładowana węglami ze zbóż i to samo serwujemy kotom i psom..efekt...wszyscy chorujemy

Nieprawda. Narzucana ludziom (i zwierzętom domowym) dieta zbożowa jest obecnie promowana wbrew biochemii i pomimo niej. Biochemii nie da się dowolnie interpretować, gdyż jest ona nauką ścisłą, w przeciwieństwie do tzw. dietetyki. Dieta oparta na biochemii to BARF (dla ludzi i zwierząt), a nie "piramida zdrowego żywienia" (będąca wg. biochemii piramidą bzdur). Więcej w tym temacie znajdziesz w dziale Kulinaria dwunogów.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gosiak 

Dołączyła: 20 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-09-02, 19:36   

No obecnie promowana piramida to raczej niezdrowego żywienia :-( ake to temat na inne forum

To jaka dawka mk4...wystarczy wkręcić w mieszankę żółtko więcej lub trochę wątroby kaczej?
_________________
Gosiak
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-02, 19:50   

gosiak napisał/a:
No obecnie promowana piramida to raczej niezdrowego żywienia :-( ake to temat na inne forum

O tym mówimy też tutaj, na barfnym forum, w dziale kulinariów dwunogów właśnie. Przykładowe wątki:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=523
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4851
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne