BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF po zatruciu
Autor Wiadomość
Marta Agnieszka 

Wiek: 48
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-07-28, 20:16   

Dziękuję. Może faktycznie przesadzam i zachowanie Tofika nie koniecznie musiało być związane z bólem
_________________
Marta Agnieszka
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-07-28, 20:28   

Marta Agnieszka napisał/a:
Może faktycznie przesadzam i zachowanie Tofika nie koniecznie musiało być związane z bólem

Dobrze, że dmuchasz na zimne. Kot przeszedł co swoje, na pewno ma obolały przewód pokarmowy. Na moje trzy koty, miauczenie przed qpa jest tylko wtedy jak coś jest nie tak...
Jeśli nie miauczał wcześniej właśnie w takich okolicznościach, a zaczął po zatruciu i się to utrzymuje to boli. Może mieć mimowolne skurcze, gazy...lub diabli wie co....
Mój śp. Mania w przypadku bólu związanego z załatwianiem się ( kilka podejść i nic), dostawał Nos-pa.....gorzkie jak diabli, ale ukrywałam w pasztecie i wsuwałam mu do gardła.
  Zaproszone osoby: 2
 
Marta Agnieszka 

Wiek: 48
Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-07-28, 22:43   

Ile podawać tej no-spy? Rozumiem, że w wersji podstawowej a nie żadne tam forte? Zauważyłam dzisiaj też coś co mnie niepokoi. Sobota więc i sprzątanie, które wiąże się z używaniem detergentów. Tofik oszalał. Musiałam go od tego odganiać. Dla mnie to oznacza, że czegoś mu brakuje. Pytanie tylko: czego i w jaki sposób to ustalić? Być może korekta diety by mu pomogła, ale przecież muszę wiedzieć w którą stronę iść. Czy może ktoś miał podobny przypadek? Będę wdzięczna za sugestie.
_________________
Marta Agnieszka
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-07-29, 10:23   

No-spa nie jest łagodna dla wątroby, więc może wstrzymaj się z jej podawaniem, obserwuj go czy będzie dalej miauczał. Dawkę podpowie Ci Vet. A może jest coś innego.
Ja dawałam 1/2 tabletki z 40 mg. Kot był duży ok 9 kg.
Po zatruciu, zanim oczyści się organizm z toksyn (a wszystko to metabolizuje wątroba) musi upłynąć sporo czasu....
Marta Agnieszka napisał/a:
które wiąże się z używaniem detergentów. Tofik oszalał. Musiałam go od tego odganiać.

Nie jest to właściwy wątek, ale aby było wszystko w temacie;
Pomyśl o zmianie środków czyszczących na takie, które Tofik może nawet lizać.
Ja używam do sprzątania powierzchni dostępnych dla zwierząt, wywary z orzechów piorących.
Piorę w nich już od wielu lat i robię wywary o różnym stężeniu.
Znajdziesz w necie wszystko na ten temat.
Kupuję je .....tu adres......gdzie jest wiele innych ziół i naturalnych środków.
Adres prześlę na PW.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne